Slávnostným večerom spojeným s vyhlásením výsledkov sa vo štvrtok večer 27. apríla v priamom prenose Rádia Devín zo Zrkadlovej sály Divadla Jána Palárika v Trnave ukončil tretí ročník Festivalu rozhlasovej hry. Odborná porota v zložení Zora Hudíková, mediologička z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, autor, interpret a pedagóg s presahom do performance a soundartu Fero Király, režisér Patrik Lančarič, scenáristka a dramaturgička Martina Vannayová a predsedníčka Lucia Mihálová, riaditeľka umeleckého úseku Divadla Jána Palárika v Trnave, a určila víťazné tituly v troch súťažných kategóriách z tridsiatich rozhlasových hier zúženého výberu.
V kategórii rozhlasových hier nad 45 minút odborná porota prisúdila víťazstvo rozhlasovej hre Ivice Ruttkayovej Extrém. Zachytáva ženu, traumatizovanú domácim násilím, uprostred vzťahovej krízy. Na jej pozadí ponúka autorka závažnú sondu do súčasnej spoločnosti. Sonda do života ženy sa odohráva v kontexte života ľudí z ulice. Autorka s nimi urobila množstvo rozhovorov, ktorých útržky sa objavujú aj v rozhlasovej hre. Vďaka týmto osobným výpovediam ponúka hra aj závažnú sondu do súčasnej spoločnosti a jej hodnôt ako domov, rodina, solidarita so slabšími. Pre RTVS naštudovala oceňovaná režisérka Natália Deáková s hudbou Jakuba Kudláča a zvukovým dizajnom Ľubice Olšovskej. Ako najlepší individuálny umelecký výkon v kategórii rozhlasových hier nad 45 minút odborná porota ocenila herečku Alenu Pajtinkovú za hru Ivice Ruttkayovej Extrém.
Ďalej porota rozhodla, že v kategórii rozhlasových hier do 45 minút zvíťazila dramatizácia prózy Františka Švantnera List na rozlúčku autorky Gabriely Alexovej. Novela List, ktorá je predlohou tejto rozhlasovej hry vyšla v zbierke noviel Dáma a patrí do poslednej, existenciálnej, fázy tvorby Františka Švantnera, ktorú bezprostredne ovplyvnila 2. svetová vojna. Autorka rada skúma mužsko-ženské vzťahy, zvlášť ju zaujímajú ich patologické formy. Emočné a psychické násilie je na rozdiel od fyzického násilia vo svojich prejavoch omnoho subtílnejšie, no o nič menej devastačné.
V súvislosti s originálnym prístupom k rozhlasovému médiu v kategórii rozhlasových hier do 45 minút si odniesla Cenu za zvuk a tvorivú zvukovú prácu v hre Davida Vyhnánka a Markéty Bockovej z cyklu Naša zabudnutá klasika Masaryk a Slováci zvuková majsterka Ľubica Olšovská.
Víťazným titulom kategórie Fórum mladých autorov sa stala rozhlasová hra Ivany Kováčikovej Malá dáma. Tematizuje angažovanú snahu vnímať dôsledky zdanlivo nevinných situácií v detstve dievčaťa, ktoré sa v istej fáze života rozhodne so svojou hlboko traumatizujúcou skúsenosťou vysporiadať. Rozhovor s jej mladším ja má pomôcť pri porozumení a odkrytí podstaty zážitkov minulosti a ich vplyvov na budúcnosť.
Cenu za originálny prístup k rozhlasovému médiu v kategórii Fórum mladých autorov odborná porota prisúdila Petrovi Pavlacovi a Dušanovi Kozákovi za supervíziu cyklu Fórum mladých autorov.
Slovenské literárne centrum udelilo cenu za dramatizáciu diela slovenského spisovateľa do rozhlasovej podoby Karolovi Horváthovi za scenár rozhlasovej hry Reštavrácia podľa prózy Jána Kalinčiaka. Ide o ikonický príbeh zo slovenskej reality, kde na pozadí volieb kandidátov a ich voličov viac zaujímajú plné bruchá ako politické ideály či stav spoločnosti. Odvíja sa v nej príbeh lásky mladých, Anny Bešeňovskej a Štefana Levického. Jeho budúcnosť však tiež dosť závisí od výsledku volieb.
Okrem verejných počúvaní súťažných hier sa počas trojdňového festivalu konali odborné semináre, workshopy, besedy s autormi, koncerty a diskusné programy. Živé vysielania realizovali Rádio Devín, Rádio Slovensko, Rádio Regina Západ a televízna Dvojka.