Cyklus: Maľba SK

Cyklus: Maľba SK

312 strán, 280 diel, 42 umelkýň a umelcov, 15 historikov a teoretikov umenia. To je kniha Maľba SK, ktorá nedávno vyšla so zámerom priblížiť súčasnú slovenskú maľbu a jej vývoj po roku 2000. V cykle rozhovorov, ktorý pripravil redaktor Omar Mirza, publikáciu predstavia jej editorka profesorka Zora Rusinová, autor idey projektu, galerista a spisovateľ Pavol Weiss a o svoj pohľad na súčasnú maľbu sa s nami podelia aj umelci, ktorých diela a profily nájdete v knihe.

Na úvod nám iniciátor vzniku publikácie Maľba SK, Pavol Weiss prezradí, čo ho inšpirovalo k nápadu vydať takúto rozsiahlu publikáciu:

Cyklus - Maľba SK 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.O koncepcii a obsahu knihy hovorí jej editorka, teoretička umenia Zora Rusinová:

Cyklus - Maľba SK 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Cyklus - Maľba SK 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Jednou z autoriek, ktorých tvorbu táto publikácia približuje, je aj maliarka a pedagogička Klaudia Kosziba. Ako prebiehali prípravy knihy v spolupráci s autormi a autorkami, ktorí sú v nej zastúpení?

Cyklus - Maľba SK 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.V poslednom rozhovore z cyklu o slovenskej maľbe nám svoj názor na knihu Maľba SK a na aktuálne dianie na výtvarnej scéne priblížil maliar Andrej Dúbravský:

Cyklus - Maľba SK 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Foto/Zdroj: z obalu knihy

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame