Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

Leto na vlnách kultúry

Leto na vlnách kultúry

Letná vysielacia štruktúra Rádia Devín sa počas celého leta nesie v duchu osláv jeho 50. výročia, so sloganom “Na vlnách kultúry”. Prostredníctvom 5 ambasádorov v rámci svojej polstoročnice pracuje s rozličnými žánrami a druhmi umenia - na vlne jazzu s Petrom Lipom, na vlne literatúry s Veronou Šikulovou, na vlne filmu s Petrom Kerekešom, na vlne vážnej hudby s Ľubicou Čekovskou a na vlne divadla s Robom Rothom.

Letná štruktúra Na vlne jazzu prináša cyklus záznamov z rôznych jazzových festivalov, napr. Saxofobia 2021, City sounds festival 2021, Golden Age festival 2021 či Festival Hevhetia 2021. Programová línia Na vlne vážnej hudby zahájila letnú štruktúru priamym prenosom 10. záverečného abonentného koncertu Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod taktovkou šéfdirigenta Ondreja Lenárda a pokračuje cyklom Organových koncertov pod pyramídou. Na vlne literatúry bude Rádio Devín vysielať počas júla a augusta Verše na letnú pohodu, v súvislosti s vlnou divadla prinesie archívny cyklus To najlepšie z rozhlasovej hry ostatných desaťročí. Od augusta do konca roka bude Rádio Devín prinášať nový cyklus čítaných poviedok Devín s hviezdičkou, v ktorom otvorí témy, z ktorých jemne mrazí.

V mimoriadnom živom vysielaní v rámci špeciálneho letného cyklu KÚL-TÚR sprostredkuje Rádio Devín svojim poslucháčom zážitok zo 4 festivalov organizovaných centrami nezávislej kultúry v rámci platformy Anténa, a to 3. 7. z festivalu Kvantum pod Topoľčianskym hradom, 15. 7. zo Slovenského alternatívneho leta na hrade Bzovík, 29. 7. z festivalu súčasného divadla, tanca a performance KIOSK a 4. 8. z ARTWIFE, multižánrového festivalu feministického umenia.

Letná štruktúra prúdového vysielania v relácii Ladenie (14.00 - 16.00) prináša v popoludňajších hodinách výber relácií z nášho archívu, ktoré sa oplatí vypočuť si ešte raz. Od 14.00 si naladíte výber obľúbenej relácie Fenomény, od 14:30 ju vystrieda nová relácia Devín ušami dejín, ktorá v spoločnosti zaujímavých hostí mapuje históriu Rádia Devín. Od 15. 7. 2022 do 29. 7. 2022 vám od 15:00 ponúkneme výber relácie Stratení v čase a od 1. 8. 2022 do 12. 8. 2022 ju v rovnakom čase vystrieda relácia Po stopách pamäti. Obe relácie zaujímavým spôsobom reflektujú osudy osobností, na ktoré dejiny niekedy neprávom zabúdajú.

Nalaďte sa s nami na kultúru aj počas leta!

Foto/Zdroj: Yair Mejía on Unsplash /RD

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame