MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Zázračný oriešok 2022: V poslucháčskej súťaži zvíťazili Neviditeľní

Zázračný oriešok 2022: V poslucháčskej súťaži zvíťazili Neviditeľní
Festival rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok s podtitulom "kniha v rozhlase, rozhlas v knihe" sa pripravuje na svoj 12. ročník, ktorý bude prebiehať od 17. - 20. mája 2022 v Piešťanoch. Ako každý rok sme pre poslucháčov Rádia Devín pripravili súťaž, v ktorej sa mohli počas šiestich sobôt, v období od 2. 4. do 7. 5. 2022 rozhodnúť, ktorá hra pre celú rodinu sa im z tohtoročnej súťažnej kolekcie páčila najviac.

V kategórii Hier pre celú rodinu súťažia:

2.4. Perzeida - na vypočutie
9.4. Osem uší - na vypočutie
16.4. Potlesk - na vypočutie
23.4. Traja králi - na vypočutie
30.4. Neviditeľní - na vypočutie
7.5. Tajomstvo zoborského kláštora – 1. časť - na vypočutie

Najviac hlasov od poslucháčov napokon získala pôvodná rozhlasová hra Márie Danadovej a Moniky Kováčovej s názvom Neviditeľní. Ide o dobrodružnú výpravu za bytosťami, ktoré žijú za hranicami nášho zraku. S originálnymi piesňami prostredníctvom transformácie zvukov v hudbu, slov v poéziu poodkrýva tajomný svet tvorov a potvoriek. Ponúkame vám krátky videopríhovor a rozhovor Martina Urama s tvorkyňami hry - na vypočutie.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Spomedzi hlasujúcich sme vyžrebovali víťaza, ktorý získa exkluzívny dvojdňový pobyt pre dve osoby na festivale Zázračný oriešok 2022 v Piešťanoch. Je ňou Lenka Jehlárová z Trnavy. Srdečne gratulujeme!

S autorkami hry Neviditeľní sa rozprával aj redaktor Martin Jurčo:

Zázračný oriešok 2022 - Neviditeľný Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Foto/Zdroj: z vizuálu podujatia, Adela Režná

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame