Kultúra cez hranice: Goethe inštitút Bratislava

Témy

Kultúra cez hranice: Goethe inštitút Bratislava

08. 07. 2020 16:00

V novej pravidelnej rubrike Rádia DEVÍN sa telefonicky spájame so zástupcami zahraničných inštitúcií na Slovensku, aby sme sa dozvedeli, čo pripravujú a čo zaujímavé z umenia a kultúry zachytili v krajine, ktorú u nás zastupujú.

4. júna do Goetheho inštitútu v Bratislave Linde Fintorovej telefonoval Martin Uram. Rozprávali sa o aktuálnej situácii v išntitúte, o sérii textov Svet po, o tipoch na sledovanie nemeckých filmov cez ich projekt Goethe uvádza, o prvom plánovanom podujatí v knižnici po troch mesiacoch koronakrízy, o platforme Kulturame či o online kalendári podujatí ako aj o aktuálnych situáciách v nemecky hovoriacich krajinách:

4. 6. 2020-Goetheho inštitút Bratislava 1

12. júna do Goetheho inštitútu v Bratislave Linde Fintorovej telefonovala Zuzana Golianová. Rozprávali sa o online prednáške o umelej inteligencii, o ich digitálnej online knižnici, o prvom verejnom podujatí po korone, ktorým bude premietanie filmu Mladý Karol Marx a o diskusii po ňom, spomenuli aj tipy na podujatia v nemecky hovoriacich krajinách a rozprávali sa aj o práve prebiehajúcom Impulsfestivale:

12. 6. 2020-Goetheho inštitút v Bratislave 2

22. júna do Goetheho inštitútu v Bratislave Linde Fintorovej telefonoval Tomáš Bartoněk. Rozprávali sa o novovytvorenej slovenskej edícii online magazínu JÁDU, o dvoch aktuálnych podujatiach v nemecky hovoriacich krajinách dostupných v online priestore, ktoré potešia najmä fanúšikov literatúry a opery, ale aj o blížiacich sa júlových podujatiach, ktoré sa po koronakríze uskutočnia v priestoroch Goetheho inštitútu už naživo za prítomnosti divákov:

22. 6. 2020-Goetheho inštitút v Bratislave 3

30. júna do Goetheho inštitútu v Bratislave Linde Fintorovej telefonovala Mariana Jaremková. Rozprávali sa o ich troch aktuálnych projektoch:

30. 6. 2020-Goetheho inštitút v Bratislave 4

8. júla do Goetheho inštitútu v Bratislave Linde Fintorovej telefonovala Andrea Makýšová Volárová. Rozprávali sa o aktivitách inštitútu v lete, o dvoch podujatí v júli, o dnešnom podujatí Hesseho na terase, o ich výnimočnej knižnice vecí, o aktivitách nemecnej menšiny žijúcich na Slovensku a ich podcaste a o programe dnešnej online prednášky zo série couch lessons pre tých, ktorých zaujíma umelá inteligencia:

8. 7. 2020-Goetheho inštitút v Bratislave 5

Najbližšie do Goetheho inštitútu zatelefonujeme naživo v rámcii relácie Ladenie vo štvrtok 16. 7. 2020. couch lessons

(pre zobrazenie novopridaných zvukových záznamov článok znovunačítajte min. dvakrát)

Živé vysielanie
??:??