Cyklus: Mesiac fotografie 2019

Témy

Cyklus: Mesiac fotografie 2019

01. 11. 2019 17:24

Autorský cyklus redaktorky Mariany Jaremkovej o práve prebiehajúcom 29. ročníku festivalu Mesiac fotografie, ktorý patrí, okrem iného, ďalšej významnej novembrovej udalosti – 30. výročiu Nežnej revolúcie.

Prvá časť predstavuje výstavu Trimalchiova hostina ruskej svetoznámej skupiny AES+F. Viac už povie v rozhovore s Marianou Jaremkovou riaditeľ festivalu Václav Macek:

Cyklus-Mesiac fotografie 2019-1
Stiahnuť audio súbor

V druhej časti cyklu predstavujeme autora, ktorého fotografia je na plagáte k aktuálnemu ročníku festivalu. Ako je to vlastne s médiom fotografie u Martina Kochana? Pýtala sa Mariana Jaremková kurátora Aurela Hrabušického:

Cyklus-Mesiac fotografie 2019-2
Stiahnuť audio súbor

V tretej časti cyklu predstavujeme španielskeho fotografa Joana Fontcuberta. Hovorí o ňom riaditeľ festivalu Mesiac fotografie Václav Macek:

Cyklus-Mesiac fotografie 2019-3
Stiahnuť audio súbor

V štvrtej časti sa viac dozviete o fotografke Sibylle Bergemann. Výstavu príde uviesť jej dcéra, má jednoduchý názov Fotografie a inštalovaná bude v priestoroch Pistoriho paláca. V rozhovore s Marianou Jaremkovou predstaví tvorbu Sibylle Bergemann Linda Fintorová s Goetheho inštitútu:

Cyklus-Mesiac fotografie 2019-4
Stiahnuť audio súbor

Piata časť cyklu sa venuje dvom výstavám, ktoré spája meno Tomáš Pospěch:

Cyklus-Mesiac fotografie 2019-5
Stiahnuť audio súbor

Veľký rozhovor s riaditeľom festivalu Václavom Macekom o Mesiaci fotografie nájdete tu.

Foto/Zdroj: Rádio DEVÍN

Živé vysielanie
??:??