Pripravte sa na Cinematik

Témy

Pripravte sa na Cinematik

26. 08. 2019 13:00

14. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik Piešťany sa uskutoční 10. – 15. septembra 2019 a prinesie viac ako 100 filmov rozdelených do tematických sekcií.

Premiérový autorský cyklus redaktora Tomáša Bartoňka je akousi audiobrožúrkou s tým najlepším z neho.

Cyklus premiérovo vysielame od 26. 8. do 30. 8. v Rannom ladení o 9.20.

V Rádiu Devín sa Vám pokúsime v dostatočnom predstihu  predstaviť tie najzaujímavejšie filmové akvizície, pozoruhodných tvorcov a taktiež odhaliť dramaturgické zámery tohto podujatia. Na úvod nášho cyklu Pripravte sa Cinematik sa zameriame na otvárací a záverečný film festivalu, ktoré spája spoločné slovo NÁDEJ – to je sekcia, do ktorej ich organizátori zaradili a dáva tak aj jasný odkaz, aké posolstvá by mal 14. ročník festivalu šíriť.

V prvej časti cyklu redaktor Tomáš Bartoněk oslovil najprv programového koordinátora Cinematiku Petra Konečného a taktiež umeleckého riaditeľa Vladimíra Štrica:

Cyklus Cinematik 2019-1

V druhej časti cyklus sa zamieriavame na dve informatívne sekcie, ktoré sa v programe podujatia objavujú po prvý raz. Ich zostavovateľmi sú Peter Konečný a Tomáš Hudák:

Cyklus Cinematik 2019-2

V tretej časti vás oboznámime s filmovými akvizíciami v dvoch tradičných festivalových blokoch. Oba z nich majú spoločný menovateľ – Portugalsko:

Cyklus Cinematik 2019-3

V štvretj časti  predstavujeme jeho najzaujímavejšie dramaturgické body:

Cyklus Cinematik 2019-4

V piatej, poslednej časti sa zameriavame na hlavnú súťažnú sekciu festivalu s názvom Meeting Point Europe a taktiež na jednu špeciálnu piešťanskú kinosálu:

Cyklus Cinematik 2019-5

Hosťami naladenými na Devín boli v utorok 27. 8. 2019 umelecký riaditeľ Vladimír Štric a programový koordinátor Peter Konečný:

L 27. 8. 2019-Vladimír Štric a Peter Konečný


Foto/Zdroj: z facebooku Filmový festival Cinematik Piešťany

Živé vysielanie
??:??