Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

Kolotoč La Fontaine a Cirkus La Fontaine

Kolotoč La Fontaine a Cirkus La Fontaine

Premiéra 31.12.2022 o 13:30 v RD

Bájky Jeana de La Fontainea
sú večné, neustále pravdivé a pritom vtipné. Pretože človek je nepoučiteľný a jeho povaha sa nemení. Malí aj tí veľkí sa už po stáročia zabávajú pri pohľade do zrkadla svojich vlastností a nerestí, ktoré im nastavujú tieto literárne skvosty.

Počúvať pozýva režisér Svetozár Sprušanský:
Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Dve rozhlasové mini hry pre celú rodinu, s názvom KOLOTOČ LA FONTAINE a CIRKUS LA FONTAINE, prinášajú pôvabný kaleidoskop zvieracích hrdinov a postavičiek, ktoré sa správajú ako ľudia. Dramatické miniatúry sú plné humoru, životnej múdrosti a skúsenosti. Výsmechu aj sebairónie, kritiky spoločenských poriadkov. Sú odrazom pozorovania prírody a jej zvieracích tvorov, ale aj ľudského hemženia sa.

obr.: Lev a myš
Cirkus_La_Fontaine_04_460.jpg

La Fontainove bájky nie sú tendenčné, ani poplatné akejkoľvek dobe. A pritom práve dnes sú ešte aktuálnejšie a nadčasové. Prerozprávané novým, dramatickým – výsostne rozhlasovým jazykom režiséra a scenáristu Svetozára Sprušanského. V gescii dramaturgičky Beaty Panákovej. Obohatené o zvukovú plasticitu Stanislava Kaclíka, o zhudobnené pointy a ponaučenia v skvelom hudobnom šate Víťazoslava Kubičku a Petra Zagara. S vtipnými textami piesní z pera Martina Sarvaša. V herecky iskrivej a hravej interpretácií vyše dvadsiatich hercov Divadla Nová scéna.

Pozývame vás nazrieť do nášho zákulisia a uvidieť, ako taká rozhlasová hra vzniká.
Najprv "kuk" do štúdia, kde vznikal rozhovor holubice a supa:
Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

...takto sa rodil príbeh o levovi a myške:
Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


... a z pohľadu réžie:
Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Počas silvestrovského popoludnia – 31. 12. od 13.30 v Rádiu Devín RTVS – budú vašimi spoločníkmi dvaja samoľúbi kohúti, odvážna myška a lev, vlci aj naivné ovečky, snaživý mravec a cikáda, láskavá holubica a sup, prefíkaná líška či havran, nadutá žaba aj vôl, vystrašený zajac... Ale predovšetkým pôvabný jazyk, úprimný humor a nadhľad, farbistý obsah, herecká premenlivosť či vtipné pointy. To oni vám spríjemnia posledné hodiny starého roka. Aby ste sa mohli – veľkí aj malí – stať v tom novom roku aspoň o niečo lepšími.

Pozvanie od kráľa (i keď ide o kráľa zvierat, leva) sa neodmieta:
Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame