Rozhlasová hra: Extrém

Rozhlasová hra: Extrém

: Premiéru vysielame v utorok 10.5. o 21.30 v RD.

Pôvodná rozhlasová hra oceňovanej autorky Ivice Ruttkayovej zachytáva ženu, traumatizovanú domácim násilím, uprostred vzťahovej krízy. Na jej pozadí ponúka autorka závažnú sondu do súčasnej spoločnosti.

Príbeh ženy, ktorú vzťah s násilným mužom privedie až na dno. Na lavičke v spoločnosti bezdomovca rekapituluje svoj doterajší život pokúša sa nájsť silu pre nový začiatok. Introspektívna sonda do života stredostavovskej ženy sa odohráva v kontexte života ľudí z ulice. Autorka s nimi urobila množstvo rozhovorov, ktorých útržky sa objavujú aj v rozhlasovej hre.

Vďaka týmto osobným výpovediam ponúka hra aj závažnú sondu do súčasnej spoločnosti a jej hodnôt ako domov, rodina, solidarita so slabšími.

Pomoc Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Pre RTVS naštudovala oceňovaná režisérka Natália Deáková s hudbou Jakuba Kudláča a zvukovým dizajnom Ľubice Olšovskej. Titulnú postavu stvárnila Alena Pajtinková, ďalej účinkujú Ida Rapaičová, Zuzana Kronerová, Zuza Piussi, Tomáš Vravník, Zuzana Porubjaková, Ľubo Burgr, Peter Kadlečík, Ján Rampák a Dada Gudabová.

Produkcia – Marcela Stanková
Scénická hudba – Jakub Kudláč
Hudobná dramaturgia – Matúš Wiedermann
Majster zvuku – Ľubica Olšovská
Dramaturgia – Ján Šimko
Réžia – Natália Deáková

Rozhlas a televízia Slovenska 2021

Foto/Zdroj: nadine-shaabana / unsplash / koláž RD

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame