Rozhlasová hra: Jana Micenková – Pán Hybš tu nebýva

Rozhlasová hra: Jana Micenková – Pán Hybš tu nebýva

: Premiéru vysielame v utorok 14.1. o 20.00 v Rádiu DEVÍN.

Hra je rozhlasový debut spisovateľky, scenáristky a divadelnej tvorkyne, autorky zbierky poviedok Sladký život (finálová desiatka Anasoft litera 2018), v ktorej tematizuje stratených tridsiatnikov, ktorí nezapadli do „biorytmu súčasného sveta".

Hlavnou hrdinkou tejto komornej hry je maliarka Ivetka, ktorá sa nedokáže realizovať vo svojej profesii a živí sa ako recepčná v hoteli. Je uväznená v stereotype monotónnej nenapĺňajúcej práce a svojho opotrebovaného vzťahu. Na prvý pohľad sa zdá, že Ivetka svoju neuspokojivú životnú situáciu berie s humorom a ľahkosťou, keď svoju potrebu „vytvoriť niečo zmysluplné" dokáže pretaviť, napríklad, do výroby absurdného množstva limonád všetkých farieb a príchutí. Všetko zmení bizarný telefonát záhadného pána Hybša, ktorý býva v hoteli, aj keď v ňom v skutočnosti vôbec nebýva. Pán Hybš a tajomná Madam, ktorá Hybša neustále kontroluje a ponižuje, vťahujú Ivetku stále hlbšie do svojho príbehu, ktorý čoraz viac pripomína hrozivú nočnú moru. Nie je jasné, či to, čo sa Ivetke deje, je skutočnosť alebo len vyplávali na povrch jej podvedomé myšlienky a pocity, ktoré si nechce pripustiť.

Obsadenie: Henrieta Koláriková, Matej Landl, Martin Hronský, Edita Boršová a Přemysl Boublík

Réžia - Laco Kerata, Dramaturgia - Michaela Materáková, Zvuk - Rudolf Fritzmann Hudobná dramaturgia - Katarína Bielčíková, Produkcia - Silvia Lukáčová.

S režisérom Lacom Keratom sa o hre pred premiérou v štúdiu Rádia DEVÍN zhovárala aj Mariana Jaremková:

RL 8. 1. 2020-Laco Kerata Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Autorke hry Jane Micenkovej v deň premiéry telefonovala zo štúdia Ranného ladenia moderátorka Andrea Makýšová Volárová:

Jana Micenková o svojej hre Pán Hybš tu nebýva Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto: pixabay fotobanka

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame