Rubrika Rádiofón

Rubrika Rádiofón

Nová rubrika v Ladení s názvom Rádiofón chce dať možnosť aktérom a aktérkam z kultúrneho prostredia pýtať sa na to, čo ich zaujíma. Ten kto odpovedá, zároveň kladie novú otázku ďalšej osobe. Otázku mohli položiť komukoľvek z kultúrneho prostredia. Výsledkom má byť akési reťazenie otázok a odpovedí.

Ako prvého sme oslovili Mareka Adamova, a nebolo to z dôvodu, že jeho priezvisko je na písmeno A. Vyštudovaný kulturológ stojí za viacerými kultúrnymi iniciatívami. Spomenieme kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie či Novú synagógu v Žiline. V roku 2022 vydal knihu, ktorá popisuje jeho cyklistické putovanie a rozhovory s predstaviteľmi nezávislých kultúrnych centier na Slovensku.

Marek Adamov od nás otázku nedostal, poprosili sme ho, aby vybral prvého respondenta, ktorému jeho otázku položíme. Oslovil filozofa Fedora Blaščáka, ktorý sa podieľal na cykle dokumentov pre RTVS Štb-prísne tajné a aktuálne je riaditeľom nadácie otvorenej spoločnosti. Otázka preňho znela: „čo robiť, aby sme ubránili demokraciu?“, odpovedá filozof Fedor Blaščák:

Radiofón - Fedor Blaščák Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Ďalšiu otázku položil Fedor Blaščák zakladateľovi a riaditeľovi kultúrneho centra Bašta v Bardejove Františkovi Maxinovi. Otázka znela: V prípade, ak v tomto roku dôjde k zlúčeniu umeleckých fondov a podpora pre kultúru sa zredukuje alebo úplne eliminuje, či majú plán ako prežiť bez grantov v roku 2025:

Rádiofón - František Maxin Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.František Maxin položil otázku riaditeľovi Fondu na podporu umenia Róbertovi Špotákovi:

Rádiofón - Róbert Špoták Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Riaditeľ Fondu na podporu umenia Róbert Špoták adresoval svoju otázku nezávislej odborníčke v oblastiach dizajn, multimédiá a kultúrne dedičstvo Márie Beňačkovej Riškovej:

Rádiofón - Mária Beňačková Rišková Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Nezávislá odborníčka v oblastiach dizajn, multimédiá a kultúrne dedičstvo Mária Beňačková Rišková mala otázku na kultúrnu strategičku, autorku koncepcie udržateľného rozvoja kultúry v hlavnom meste, Zuzanu Ivaškovú:

Rádiofón - Zuzana Ivašková Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Kultúrna strategička, autorka koncepcie udržateľného rozvoja kultúry v hlavnom meste, Zuzana Ivašková mala otázku na vedenie Slovenskej národnej galérie, za ktorú odpovedal Dušan Buran:

Rádiofón - Dušan Buran Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Dušan Buran zo SNG položil ďalšiu otázku spoluzakladateľovi a riaditeľovi kultúrneho centra Periférne Centrá v Dúbravici, Andrejovi Poliakovi:

Rádiofón - Andrej Poliak Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Andrej Poliak z Periférnych centier položil otázku architektovi Petrovi Lényimu a znela:

Rádiofon - Peter Lényi Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Ďalšie otázky a odpovede si môžete vypočuť v premiére každý piatok o 14:50 v relácii Ladenie.

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame