Knihy na mieru

Knihy na mieru

Kritická rubrika Veroniky Šikulovej a Katky Cigánovej z Malokarpatskej knižnice v Pezinku o tom, čo je nové v knižnici za pultom, pod pultom, pred pultom, na pulte aj v policiach! Archív relácie 2020/2022

Zamyslenia sa o detskej literatúre, živote a zážitky z práce v knižnici môžete pravidelne počúvať každú stredu krátko po pol desiatej v Rannom ladení.

Katarína Cigánová sa v posledných Knihách na mieru rozlúči a svoj text symbolicky nazvala Labutia pieseň:

Knihy na mieru 28. 6. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Verona Šikulová sa rozpomína na svoje školské časy, ktoré vzťahuje aj k súčasnej situácii v slovenskom školstve. K rozvíjaniu myšlienok jej slúžia aj citácie z knihy francúzskeho spisovateľa a učiteľa Daniela Pennaca, autora knihy Trápenia so školou. Načítala Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 1 - 7.6.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová opisuje, ako absolvovala kurz Knihovník špecialista na prácu s deťmi a mládež. Nazvala ho „Nemláťte sa tými pádlami po hlave!“ Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 31. 5. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Verona Šikulová už roky organizuje feliber poetry a práve tak nazvala aj svoj text, ktorý vám  prečíta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 24.5.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová popisuje aktuálne dianie v knižnici, konkrétne na oddelení akvizície. Svoj text nazvala „Novoprišelci“. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 17. 5. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Oddelenie pre deti a mládež sa pripravuje na renováciu. Knihy sa presúvajú a pri takomto balení kníh narazila Verona Šikulová aj na Petra Sísa a jeho Múr. Listovanie v nej vyvolalo aj nasledujúce zamyslenie s názvom „Pozor padajú tehly!“ Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 10. 5. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová tematizuje upomienku, ale aj spomienku. Svoj text nazvala Knihy, ktoré nás sprevádzajú:

Knihy na mieru 3. 5. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Verona Šikulová je spisovateľka, ktorá zažíva mnohé rozhovory ako hostka a mnohé rozhovory aj ako moderátorka - tohtotýždňovému textu dala názov „Rozhovory“,  číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 26. 4. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová prichádza s dôležitou informáciou: knižnica sa zatvára; detaily Vám objasní v texte, ktorý nazvala Záverečná! Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 19.4.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová tento týždeň napísala o krádežiach kníh v knižnici, jej zamyslenie číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru - Tie by som si kúpil 12.4.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Minulý týždeň písala Verona Šikulová o prípravách na knižničnú Noc s Andersenom, v nasledujúcom texte sa dozviete ako to dopadlo. Knihy na mieru Verony Šikulovej číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 5.4.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Text Verony Šikulovej - spisovateľky, ktorú môžete stretnúť v oddelení pre deti a mládež v Malokarpatskej knižnici v Pezinku bude nielen o Noci s Andersenom. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 29.3.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Text Verony Šikulovej bude o drozdoch, stromoch a  zodpovednosti. Má názov Haló, kde ste?, číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 22.3.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Katarína Cigánová svoj text nazvala Kto sa bojí Andersena. Nájdete v ňom aj návod pre šikovné ruky. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 15.3.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ako mnoho ďalších knižníc aj tá pezinská prežíva veľmi intenzívne marec Mesiac knihy a špeciálne Týždeň slovenských knižníc. Text Verony Šikulovej číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 8. 3. 2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Verona Šikulová sa vracia ku knihe svojho detstva a spomína na prekladateľku Máriu Flochovú. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 1.3.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Katarína Cigánová nazvala novú časť rubriky Ticho pred búrkou. Presne o týždeň je tu marec a vy už môžete tušiť, ako to s tým tichom a búrkou autorka textu myslela. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 22.2.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Radosti aj starosti z aktuálneho diania v oddelení pre deti a mládež v Malokarpatskej knižnici v Pezinku vám priblíži Katarína Cigánová, číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 15.2.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Knihy na mieru 8.2.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Veronika Šikulová
vás svojím textom vtiahne do románu Michela Houllebecquea Zničiť. Dala mu názov Nezničiť. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 30.1.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Aký býva návrat po vianočných sviatkoch na oddelenie pre deti a mládež v Malokarpatskej knižnici v Pezinku? Aj o tom píše Katarína Cigánová, číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 23.1.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Veronika Šikulová
sa vracia k vianočnej atmosfére v knižnici. Dala jej názov Tajná záhrada. Číta Andrea Makýšová Volárová:

Knihy na mieru 16.1.2023 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


(Postupne dopĺňame po odvysielaní)

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame