Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

S Literou: Krajina v príbehoch, príbehy v krajine

S Literou: Krajina v príbehoch, príbehy v krajine

Premiéru vysielame v sobotu 10. 9. o 15:00 v RD.

Voda, vzduch, púšť, les, hory – alebo prostredie, ktoré nás obklopuje. Ovplyvňujeme ho, ale ono ešte viac ovplyvňuje nás. Práve tomu, ako sa krajina zrkadlí v literatúre, a ako traja autori vnímajú jej silu, sa bude redaktorka Veronika Dianišková venovať v programe S Literou.

Do relácie s názvom Krajina v príbehoch, príbehy v krajine sme vybrali dva prozaické texty – jeden od slovenského autora Františka Švantnera s názvom Piargy, druhý od brazílskeho spisovateľa Joãa Guimarãesa Rosu s názvom Veľká pustatina.

Krajina však môže byť aj poéziou a naopak. Existuje len málo spisovateľov, ktorí krajine rozumejú natoľko, ako básnik Ivan Laučík. Súvislosť jaskýň, prírody a poézie objavíme spolu s ním v textoch z pásma Na prahu počuteľnosti. Sugestívne príbehy, v ktorých hrá krajina jednu z hlavných postáv, je osudom i aktérkou, si vypočujete v interpretáciách Vladimíra Semana a Petra Rúfusa.

Programom vás bude sprevádzať autorka spolu s Tomášom Bartoňkom a na príprave sa podieľala majsterka zvuku Tatiana Horváthová.

Foto/Zdroj: Oz Seyrek on Unsplash

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame