Jozef Sušienka a Lekcia krajiny v SNG

Jozef Sušienka a Lekcia krajiny v SNG

K aktuálnej výstave v Slovenskej národnej galérii v Bratislave si môžeme prečítať:„Jozef Sušienka je bytostný environmentalista. Empatickú súhru prírody, keramiky a človeka pestuje už od 60. rokov 20. storočia – omnoho skôr ako sa ekológia stala globálnou výzvou a životnou nevyhnutnosťou.“

Do 6.10. sa môžete o tom, či je to tak, presvedčiť na výstave Jozef Sušienka Lekcia krajiny. Pripomeňme, že významný sochár, keramikár a monumentalista Jozef Sušienka sa narodil v roku 1937, jeho diela boli desaťročia súčasťou verejných priestorov a interiérov budov a dôležité je aj povedať, že tvorí dodnes. Viac o aktuálnej výstave Jozefa Sušienku v SNG hovoria teoretička Ľuba Belohradská a kurátorka Viera Kleinová. Porozprávala sa s nimi redaktorka Ivica Ruttkayová, ktorá oslovila aj vystavujúceho umelca Jozefa Sušienku:

Jozef Sušienka a výstava Lekcia krajiny Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Výstavu Jozef Sušienka Lekcia krajiny môžete vidieť v Slovenskej národnej galérii do 6. októbra.

Foto/zdroj: sng.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame