Slovenský inštitút v Paríži pripravuje na september výstavu Transmodernita

Slovenský inštitút v Paríži pripravuje na september výstavu Transmodernita

Hostky naladené na Devín

Tridsať rokov samostatnej Slovenskej republiky predstavuje aj tridsať rokov slovensko-francúzskych diplomatických vzťahov. Aj pri tejto príležitosti sa chystá výstava Transmodernita, ktorú v spolupráci so Slovenským inštitútom v Paríži pripravuje Slovenské centrum dizajnu. Vernisáž sa uskutoční 12. septembra 2023 v galérii Kolektív 313 v Marseille. Viac o tejto téme hovorila Zuzana Golianová s kurátorkou výstavy Ľubicou Kollárovou:

RL 28.8.23 - Ľubica Kollárová o výstave Transmodernita Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

 

Slovenský inštitút v Paríži je súčasťou diplomatickej siete Slovenskej republiky a je jedným z deviatich kultúrnych inštitútov vo svete. A tak ako všetky ostatné, aj toto je v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. O poslaní Slovenského inštitútu v Paríži hovorila Zuzana Golianová s riaditeľkou inštitútu Janou Kňažkovou a začali otázke, čo je poslaním Slovenského inštitútu v Paríži:
 
Rozhovor s riaditeľkou Slov. inštitútu v Paríži Janou Kňažkovou Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Foto/zdroj: Institut slovaque de Paris FB

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame