Grand opening Galérie Jozefa Kollára po požiari v Banskej Štiavnici

Grand opening Galérie Jozefa Kollára po požiari v Banskej Štiavnici

Málokto veril, že sa v priebehu dvoch mesiacov po požiari podarí znovu sprístupniť banskoštiavnickú Galériu Jozefa Kollára. Keď tam dnes prídete, nájdete ju v lepšom stave ako pred požiarom. Je vymaľované, depozitár má nové omietky, expozície sú aspoň mierne obnovené a na návštevníkov čaká hneď niekoľko výstav. Galéria pred pár dňami zorganizovala tzv. Grand opening, teda veľké otvorenie, na ktorom bol s mikrofónom aj Martin Uram. Priamo na mieste sa porozprával s kurátorkou Máriou Janušovou a projektovou manažérkou Zuzanou Paškayovou. Čo všetko museli urobiť, aby galériu dostali do prevádzkyschopného stavu?

RL 15.6.23 - Grand opening Galérie Jozefa Kollára 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Inštitúcia bola zatvorená približne dva a pol mesiaca a keďže požiar ju postihol najmenej, podarilo sa ju otvoriť ako prvú. Spolu s obnovenými priestormi a stálymi expozíciami sprístupnili aj niekoľko nových výstav. Martin Uram sa po Grand openingu rozprával aj s autormi a autorkami najnovších výstav: Barborou Fastrovou, Johanou Pošovou, Zuzanou Bakovou, Silviou Balážovou a Marekom Kvetanom:

RL 15.6.23 - Grand opening Galérie Jozefa Kollára 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Foto/zdroj: Galéria Jozefa Kollára FB

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame