Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

V ŠDKE uviedli rozprávku Harún a more príbehov podľa knihy Salmana Rushdieho

V ŠDKE uviedli rozprávku Harún a more príbehov podľa knihy Salmana Rushdieho

Hostia Ranného ladenia 17. 3. 2022

Aj malí diváci Štátneho divadla Košice sa napokon dočkali svojej rozprávky. Viackrát odkladaná premiéra textu rozprávky Salmana Rushdieho Harún a more príbehov napokon otvorila krajinu fantázie, aby ponúkla pohľad na orientálny svet a jeho mestá a krajiny, kde sa sny prelínajú so skutočnosťou a slávny rozprávač príbehov Rašid Kalifa stratí svoj dar - rozprávať fantastické príbehy. Jeho syn Harún sa rozhodne pomôcť mu získať túto zázračnú schopnosť späť. Nebude v tom však sám, na jeho ceste mu pomáhajú aj zázračné bytosti...

Viac o novej inscenácii sa moderátorka Hana Rodová zhovárala s prekladateľom textu Igorom Navrátilom a režisérom Gejzom Dezorzom, na začiatok si vypočujete aj ukážku zo spomínanej hry:

RL 17. 3. 2022 - Igor Navrátil o hre Harún a more príbehov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.RL 17. 3. 2022 - Gejza Dezorz o hre Harún a more príbehov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Rozprávku Harún a more príbehov v réžii Gejzu Dezorza si na Malej scéne Štátneho divadla Košice môžete najbližšie pozrieť v sobotu 19. marca 2022.

Foto/Zdroj: www.sdke.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame