Inde

Inde

Rozhovory redaktorky a moderátorky Rádia Devín Mariany Jaremkovej s Jurajom Nvotom, Marianom Urbanom a Alexom Mlynarčíkom o novom dokumentárnom filme Inde.

INDE 2018 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Život a doba tuláka, väzňa, šermiara, fotografa, maliara, pútnika, akčného tvorcu, performera, hľadača radosti a slobody Alexa Mlynárčika v pohyblivých obrázkoch, obrazoch, fotografiách, živohrách a kontroverznostiach doby, v ktorej žil a žije. Príbeh storočia, v ktorom sa formovala moderná identita, kultúra, základné hodnoty Slovenska – ako súčasti Československa, ale aj ako samostatného štátu a najmä ako súčasti európskeho spoločenstva, ku ktorému náš protagonista neoddeliteľne patrí svojím dielom aj životom. Alex Mlynárčik sa stal svojou tvorbou, priateľmi, názormi i prejavmi organickou súčasťou tohto príbehu – a najmä jeho spolutvorcom.

Inde (Elsewhere), Slovensko/Česko, 2018, 80 min.
Réžia: 
Juraj Nvota, Marian Urban
Hrajú: Alex Mlynárčik, Ondrej Lišhák, Pierre Restany, Ivan Jančár, Jan Kukal, Cesar, Raoul-Jean Moulin, Henry Périer, Jiří Brodský, Marc Brusse, Dušan Hanák, Erik Dietman, Ján Budaj, Ľubomír Morbacher, Fernandes Rui, Youri Vincy

Foto/Zdroj: Z oficiálneho vizuálu filmu Inde

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame