Dvojkoncert Folkfórum LIVE: Ivana Mer a Terrible 2s

Dvojkoncert Folkfórum LIVE: Ivana Mer a Terrible 2s

: Priamy prenos v piatok 10.6.2022 o 19.00 v Komornom štúdiu SRo a v RD.

Na prvom tohtoročnom koncerte Folkfórum LIVE predstavia svoj aktuálny koncertný repertoár významné osobnosti súčasnej slovenskej alternatívnej scény, elektronická pesničkárka IVANA MER a LUCIA PIUSSI so svojou novou skupinou TERRIBLE 2s. Koncert sa uskutoční 10. júna o 19.00 v Komornom štúdiu SRo a v priamom prenose si ho môžete vychutnať aj v Rádiu Devín. Vstup je voľný.

Tvorba speváčky a hudobníčky Ivany Mer je charakteristická autentickým a snovým hudobným univerzom. Ivana Mer zahrá aj doposiaľ nevydaný akustický repertoár, ktorý je akýmsi záznamom posledných rokov jej osobného života premietnutého do poetických príbehov jednotlivých piesní. Hudobný minimalizmus sa snúbi s hlbokým emočným svetom, ktorým Vás bude sprevádzať jej nezameniteľný hlas.

Ivana si na koncert pozvala hudobného hosťa Héctora Kou zo Španielska, s ktorým odohrá sériu koncertov v Poľsku a na Slovensku. Héctor študoval klasickú hru na flatu na prestížnych hudobných konzervatóriách ako Real Conservatorio Superior de Música de Madrid (Španielsko); Manhattan School of Music (New York, USA); a Conservatorium van Amsterdam (Holandsko).

Terrible 2s založili Lucia Piussi a Agnes Lovecká. Debutový album „Na vrchole síl“ koncom roku 2021 ohlásil príchod silnej hudobnej zostavy, ktorá vzišla zo Živých Kvetov, legendy slovenského undergoundu 90. rokov. Pesničky vznikali počas lockdownového roka po rozpade Živych kvetov, keď si Agnes s Luciou posielali nápady zo Zemianskych Sadov do Petržalky a späť. Základ pesničiek tvoria elektronické beaty a španielka. "Dá sa povedať, že sme si s Luciou plnili náš hip-hopový sen, aj keď to nakoniec až tak ortodoxný hip-hop nie je," hovorí Agnes. Do kapely TERRIBLE 2s sa postupne pridali basgitaristka Belinda Rašnerová aj ex-členovia Živých kvetov, Michal Lašán a Juraj Mironov.Foto/Zdroj: archív, unsplash, koláž RD

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame