Tour de France 2022
Tour de France 2022

Art's Birthday Bratislava 2022: Under (Accu)Pressure

Art's Birthday Bratislava 2022: Under (Accu)Pressure

Narodeniny umenia sú aj vo vysielaní Rádia Devín! V Rádiu Devín v pondelok 17. januára od 20.00 hodiny naživo z Bratislavy a celej Európy.

V priamom prenose sa môžete stať súčasťou oslavy aj vy. Večer plný netradičných konceptov experimentálnej hudby sa ako každý rok koná 17. januára. Naživo sa spojíme s priestorom A4 – odkiaľ si spolu s návštevníkmi koncertu a poslucháčmi celej Európy vypočujeme elektroakustický projekt UNDER(ACCU)PRESSURE.

Všetko v kombinácii so živým satelitným prenosom na vlnách Rádia Devín EURORADIO ARS ACUSTICA EVENT – Art’s Birthday 2022 z viacerých miest po svete a Európe.

A4 – priestor súčasnej kutúry
Účinkujú: Alexandra Cihanská Machová, Erika Coyle, Zuzana Husárová, Slávo Krekovič, Oliver Rehák
Koncept: Slávo Krekovič

FB udalosť

Spoločenské pnutia, pandémia, neistota a nestabilita: dnešná doba vyvíja na ľudí zo všetkých strán tlak, ktorému nie je ľahké čeliť. V čase, keď chýbajú univerzálne riešenia, každý a každá z nás sa snaží zvládať situáciu po svojom – nič nie je nemožné a všetko je dovolené. Alternatívne liečebné postupy, meditácia, spiritualita, ezoterika, akupresúra...

A čo k tomu môže povedať umenie a oslava jeho narodenín? Pozvaní hudobníci a hudobníčky ponúknu naživo aj vo vysielaní terapiu klávesovou, tlačidlovou aj ušnou masážou podľa vlastného návodu. Kľúčovými slovami budú elektronika, interaktivita a najmä improvizácia v reálnom čase. Napokon, hovorí sa, že pod tlakom vznikajú tie najlepšie veci.

Dňa 17. januára 1969 francúzsky umelec Robert Filliou vyhlásil, že umenie vzniklo presne pred milión rokmi, keď ktosi hodil suchú špongiu do vedra s vodou. Od vtedajších prvých osláv sa zvyk pripomenúť si narodeniny umenia v práve v tento deň rozšíril po celom svete a dodnes tak spája množstvo kultúrnych organizácií, priestorov či rozhlasových staníc. Príďte s nami aj vy osláviť 1 000 059. narodeniny umenia do A4, odkiaľ sa odohrá priamy prenos – premiéra a zároveň derniéra improvizovanej rádioopery – v Rádiu Devín a cez satelit aj do rozhlasovej siete European Broadcasters Union.

_________________________________________________

Organizuje A4 – priestor súčasnej kultúry a RTVS – Rádio Devín
Podujatie sa koná fyzicky v A4. Kapacita je obmedzená, vstup je možný len pre plne zaočkovaných návštevníkov*čky.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
_________________________________________________

EBU.jpg


Foto/Zdroj: A4

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame