Seriál Priznanie
Seriál Priznanie

Hudobná dielňa: Ensemble Ricercata

Hudobná dielňa: Ensemble Ricercata

: Sobota 27. novembra 2021, Veľké koncertné štúdio v Slovenskom rozhlase / Bratislava, Mýtna 1

Koncert môžete sledovať na tejto stránke v online streame z Veľkého koncertného štúdia Slovenského rozhlasu v sobotu 27. novembra v sobotu o 19:00 hod.

Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase vstupuje do ôsmeho ročníka. Aj v tejto sezóne bude s poslucháčkami a poslucháčmi objavovať „staré" a nové diela komornej hudby. 8. ročník ponúkne dve svetové premiéry, Mozartovo kvinteto pre dychové nástroje, kompozície Juraja Beneša, nové skladby Tomáša Boroša a Mariana Lejavu. Koncert je súčasťou hudobno-edukačnej relácie Rádia Devín Hudobná dielňa.

V programe bude aj Mozartovo Kvinteto pre dychové nástroje a klavír Es Dur, K 452 a skladba Juraja Beneša Old Boys Anthology. Súbor vystúpi v zostave Daniela Varínska, Andrea Bálešová, Ivan Šiller – klavír, Ronald Šebesta – klarinet, Jan Hudeček – fagot, Matúš Veľas – hoboj, Carlie Bigelow – lesný roh

Premiéry:

Bomáš Boroš: Radio Rhapsody pre klavír, dychové kvarteto a rozhlasovú nahrávku
Marian Lejava: Quintettino tenero (illuminato dal grande Amadeo) (notturno no. 7)

Udalosť na FB

Projekt Ensemble Ricercata v Slovenskom rozhlase podporil z verejných zdrojov ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S podporou Bratislavského samosprávneho kraja. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA.

Foto/ Zdroj: In-music.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame