Správy RTVS
Správy RTVS

Folkfórum Live: Števo Šanta & OSTROV a Nany Hudák & SHZ

Folkfórum Live: Števo Šanta & OSTROV a Nany Hudák & SHZ

: Naživo v piatok 20.11. od 19.00 v Rádiu DEVÍN.

Po dlhšej odmlke štartuje prvý tohtoročný dvojkoncert Folkfórum live. Aj tento rok si tak môžete vypočuť to najlepšie z domácej alternatívno-folkovej scény naživo v éteri Rádia DEVÍN. Z dôvodu pretrvávajúcej pandémie sa podujatie uskutoční v komornom štúdiu SRo bez prítomnosti divákov. Svoj aktuálny koncertný repertoár predstavia slovenskí pesničkári Števo Šanta & OSTROV a Nany Hudák & SHZ.

V skupine Ostrov sa za roky jej existencie vystriedalo viacero hudobníkov, každý album nahralo iné muzikantské zoskupenie. Na aktuálnom novom a v poradí štvrtom štúdiovom albume LUNA, sa okrem autora piesní Ostrova, songwritera Števa Šantu, podieľali aj hráč na klávesy Miro Maličký, basgitarista Richard Gerény a bubeník Martin Ridilla. Na albume nájdete jedenásť pôvodných pesničiek v slovenčine. V nich sa často, ako to už naznačuje názov, pracuje so symbolikou vesmíru. Ochutnávku si môžete vypočuť TU.

Nany Hudák je prievidzský pesničkársky samorast a slobodomyšlienkár. Roky hráva svoje piesne a inšpiruje svojími príbehmi poslucháčov po celom rodnom Československu. So svojou kapelou nahrali od roku 2002 dovedna 5 štúdiových albumov. Často ste ich mohli počuť aj na spoločných vystúpeniach s Martinom Geišbergom počas ich niekoľkoročnej cesty za slobodou. "Jedného dňa som pochopil, že sa neučím hrať a spievať. Učím sa nezavadzať. Učím sa nechať cez seba pretiecť niečo​,​ v čo verím. Niečo​,​ čo mi pomáha žiť v šťastí a so cťou. Preto budem rád​,​ ak prídete na koncert a nenecháte sa vyrušovať." Nany Hudák / www.nany.sk / (zdroj: www.slnkorecords.sk)

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash