Parlamentné voľby 2023
Parlamentné voľby 2023

Ars musica: n:ear 2023

Ars musica: n:ear 2023
Do Banskej Štiavnice sa od 20. do 22. júla 2023 opäť vrátil medzinárodný festival experimentálnej a improvizovanej hudby n:ear. Názov naznačuje blízky a pozorný posluch, sústredené a vnímavé počúvanie hudby, čo vytvára intenzívny divácky a poslucháčsky zážitok. Hudbu, ktorá znie väčšinou v kluboch, predstavili domáci aj zahraniční umelci a umelkyne v nových kontextoch, a to v intímnej blízkosti s poslucháčom vo viacerých priestoroch mesta a blízkom okolí. Festival otvorila prednáška českého publicistu Pavla Klusáka, ktorého oslovila redaktorka Eva Kopecká:

Ars musica: n:ear 2023 - Pavel Klusák Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Okrem hudby sa v Banskej Štiavnici diskutovalo o literatúre, keďže podujatie sa uskutočnilo v spolupráci s festivalom Mesiac autorského čítania. Literárny program vystriedala v piatok večer hudba. V priestoroch Starého zámku zaznela premiéra site-specific performancie pre zvony a tri saxofóny a v Galérii Jozefa Kollára zahralo improvizované hudobné zoskupenie:

Ars musica: n:ear 2023 - Spectrals Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Posledný deň festivalu n:ear opäť patril hudbe. V záhrade kultúrneho centra Eleuzína sa predstavil Karl Veselý a Pavel Klusák s prednáškou o ambientnej hudbe. Po nej nasledoval koncert v zaujímavom interiéri a festival zakončil akustický koncert na tajchu Veľká vodárenská. S interpretmi oboch koncertov sa zhovárala redaktorka Eva Kopecká.

Ars musica: n:ear 2023 - PJ a Antalová Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Na reportáži v rámci dabingov spolupracovali Zuzana Botiková a Tomáš Bartoněk.

Foto/zdroj: n:ear FB

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame