BlueTime vol. 1/2023

BlueTime vol. 1/2023

Premiéru vysielame v utorok 24.01.2023 o 19.00 v RD.

V prvej časti relácie Bluetime v novom roku sa budeme venovať gitarovému virtuózovi, ktorý nás začiatkom roka opustil a vstúpil do nebeskej Rock'n Rollovej siene slávy. Bude ním osemnásobný držiteľ cien Grammy, člen legendárnej kapely The Yardbirds a podľa časopisu Rolling Stone, piaty najlepší gitarista všetkých čias, Jeff Beck.

Spoločne sa pozrieme aj na tohtoročné nominácie v súťaži Blues Music Awards, ktoré sa budú tento rok udeľovať 11. mája v Memphise. Máme pre vás aj pozvánku na prestížnu súťaž European Blues Challenge, ktorá sa začiatkom júna bude po prvýkrát v histórii konať u našich poľských susedov. Konkrétne v meste Chorzów a vstupenky sú už v predaji!

V Príbehoch blues budeme opäť listovať v knihe Roberta Palmera - Deep Blues. Tentoraz sa prenesieme na africký kontinent, do oblasti Senegambie, odkiaľ putovali prví otroci na americký kontinent. A nezabudneme ani na dobré koncerty ktoré na vás najbližšie čakajú. Nerušené počúvanie vám zo štúdia želajú zvukový majster Andrej Klimits a moderátor Ján Sklenár.

foto/zzdroj: Konstantinos Hasandras on Unsplash

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame