Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Finálová päťka Ceny René 2022

Finálová päťka Ceny René 2022

V stredu 11. mája v štúdiu Rádia Devín vyhlásili päticu nominovaných kníh na Cenu René 2022, ktorú vyberajú a udeľujú slovenskí stredoškoláci. Literárna cena René s podtitulom Anasoft litera gymnazistov podporuje čítanie mladých ľudí a zoznamuje ich s umelecky hodnotnou súčasnou domácou literatúrou. Udeľujú ju študenti vybraných stredných škôl raz ročne za najlepšie pôvodné prozaické literárne dielo.

O výbere rozhodovala odborná porota v zložení Jana Cviková, Weronika Gogola, Tamara Janecová, Marián Andričík a Gábor Csanda. Vypočujte si záznam z vyhlásenia finálovej päťky ceny René, ktorú naživo predstavili Soňa Uríková, Daniel Domorák a Werona Gogola. Moderovala Andrea Makýšová Volárová:

L 11.5.22 - Cena René - vyhlásenie finálovej päťky Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Štyri vybrané knihy sú zároveň súčasťou finálovej desiatky ceny Anasoft litera a okrem etablovaných autorov a autoriek je medzi nimi opäť aj debut mladej autorky. Na cenu René sú nominované tituly:

Jana Micenková: Krv je len voda (Marenčin PT, 2021)

Arpád Soltész: Zlodej (Ikar, 2021)

Mariana Čengel Solčanská: Proces s mŕtvym (Ikar, 2021)

Nicol Hochholczerová: Táto izba sa nedá zjesť (KK Bagala, 2021)

Marek Vadas: Šesť cudzincov (KK Bagala, 2021)

Cena rene.jpg


Viac info.


Foto/Zdroj: René Cena FB

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame