Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Artrooms Moravany 2021

Artrooms Moravany 2021

Letný cyklus rozhovorov s umelcami z výstavy Artrooms Moravany s témou budúcnosti mobility počúvajte každý piatok o 7:50 v premiére a každú sobotu o 7.05 v repríze v Rádiu DEVÍN. Pripravujú Tomáš Bartoněk a Eva Kopecká.

Zrekonštruovaný renesančný kaštieľ v Moravanoch nad Váhom je už tretím rokom dejiskom veľkej spoločnej medzinárodnej výstavy, tentoraz štyroch desiatok autorov a ich približne päťdesiatich diel. Početné komnaty kaštieľa dodávajú vystaveným exponátom špecifický kontext a citeľne prítomný je aj genius loci tohto miesta, v ktorého blízkosti sa nálezom plastiky Moravianskej venuše spred približne 23 tisíc rokov začala písať história slovenského umenia. Tento ročník výstavy Artrooms Moravany reflektuje v téme „BUDÚCNOSŤ KOLESA“ súčasnosť i vízie v oblasti osobnej mobility. Výstava v kaštieli a jeho anglickom parku bude inštalovaná počas celého leta a prístupná každý letný piatok a víkend. Kým sa rozhodnite ísť do Moravian na výlet, s Rádiom Devín budete môcť spoznať niektoré z vystavených diel.

Lenka Kukurová a Milan Mikuláštík v štúdiu Rádia DEVÍN v rozhovore s Tomášom Bartoňkom približujú medzinárodnú umeleckú výstavu Artrooms Moravany 2021. Hostia naladení na Devín z 30. 6. 2021.

L 30. 6. 2021-Artrooms Moravany 2021

Tomáš Bartoněk vás zoznámi s dielami Zdeňka Ruffera a Petra Kalmusa, ktoré sa nachádzajú hneď za vstupnou bránou kaštieľa:

Artrooms Moravany 2021-Kalmus a Ruffer

Tomáš Bartoněk predstavuje diela Tomáša Klepocha a Ota Hudeca:

Atrooms Moravany 2021-Klepoch a Hudec


Eva Kopecká
predstavuje diela Lucie Králíkovej, Petry Skořepovej a Vladimíra Turnera:

Artrooms Moravany - Králiková,Skořepová,Turner

Tomáš Bartoněk predstavuje spoločné dielo Mária Birmona s Akintundem Akinleyem a dielo Lexu Perotku a Nongkran Panmongkol:

Artrooms Moravany 2021-zahraniční autori


AM_ruffer.jpg ZDENĚK RUFFER: VZDUCH V AUTE
(foto: Dominika Chrzanová)

AM_kalmus_2.jpg PETER KALMUS: ĎAKUJEM, COMTE DE LAUTRÉAMONT
(foto: Dominika Chrzanová)


PETER KALMUS: LABORATÓRNA SITUÁCIA

postupne dopĺňame