Kultúra cez hranice: Poľský inštitút v Bratislave

Témy

Kultúra cez hranice: Poľský inštitút v Bratislave

07. 07. 2020 15:00

V novej pravidelnej rubrike Rádia DEVÍN sa telefonicky spájame so zástupcami zahraničných inštitúcií na Slovensku, aby sme sa dozvedeli, čo pripravujú a čo zaujímavé z umenia a kultúry zachytili v krajine, ktorú u nás zastupujú.

3. júna do Poľského inštitútu Jacekovi Gajewskemu telefonovala Andrea Makýšová Volárová. Rozprávali sa o výstavách, ktoré aktuálne nájdete v galérii Poľského inštitútu i o tom, aká je situácia v umení a v kultúre v Poľsku, budete počuť aj tipy na to, čo viete vidieť online, aké sú plány inštitútu na leto i o jednom veľmi zaujímavom kvíze:

3. 6. 2020-Poľský inštitút v Bratislave 1

11. júna do Poľského inštitútu Jacekovi Gajewskemu telefonovala Hana Rodová. Rozprávali sa o aktuálnom ročníku festivalu Konkrétne leto, o udalosti 100. výročia bitky o Varšavu, o spomienke na hnutie Solidarita:

11. 6. 2020-Poľský inštitút v Bratislave 2

19. júna do Poľského inštitútu Jacekovi Gajewskemu telefonovala Zuzana Golianová. Rozprávali sa o pokračovaní kvízu 100 otázok o Poľsku, o 200 výročí narodenia Fryderyka Chopina a o koncerte, ktorý pri tejto príležitosť pripravuje Poľský inštitút, o čítaní poľských poetiek a poetov Petrou Fornayovou, o tipoch z kultúry a umenia v Krakove:

19. 6. 2020-Poľský inštitút v Bratislave 3

29. júna do Poľského inštitútu Jacekovi Gajewskemu telefonovala Zuzana Golianová. Začali tradične témou kvízu, o aktuálnej výstave v ich tzv. neformálnej galérii i o pripravovanej výstave Súčasnej poľskej sochy v ich hlavnej galérii. Reč bola aj o minimaratóne súčasného poľského filmu v RTVS, ktorý sa začína od 1. 7. 2020. Prezradili aj dôležitú informáciu o aktuálnych možnostiach cestovania do Poľska a o tipoch, čo tam teraz viete vidieť z kultúry a umenia:

29. 6. 2020-Poľský inštitút v Bratislave 4

7. júla do Poľského inštitútu Jacekovi Gajewskemu telefonovala Jarmila Vitovičová:

7. 7. 2020-Poľský inštitút v Bratislave 5

(pre zobrazenie novopridaných zvukových záznamov článok znovunačítajte min. dvakrát)

Živé vysielanie
??:??