Kultúra cez hranice: Rakúske kultúrne fórum

Témy

Kultúra cez hranice: Rakúske kultúrne fórum

08. 06. 2020 16:00

V novej pravidelnej rubrike Rádia DEVÍN sa telefonicky spájame so zástupcami zahraničných inštitúcií na Slovensku, aby sme sa dozvedeli, čo pripravujú a čo zaujímavé z umenia a kultúry zachytili v krajine, ktorú u nás zastupujú.

8. júna do Rakúskeho kultúrneho fóra Marcele Mokráňovej telefonovala Zuzana Golianová. Rozprávali sa o predĺženej výstave fotografky Margot Pilz, o jednom z online podujatí filme Ona je iný pohľad pri príležitosti 100. výročia volebného práva žien, o digitálnom piesňovom recitále, o niektorých tipoch na archivované online podujatia, ktoré organizovalo Rakúske kultúrne fórum:

8. 6. 2020-Rakúske kultúrne fórum 1

16. júna do Rakúskeho kultúrneho fóra Kataríne Lesnej telefonovala Jarmila Vitovičová. Rozprávali sa o najbližších podujatiach v online priestore - benefičný koncert, literárne čítanie, online film, o digitálnej koncertnej sále, o výstave na zámku Schallaburg, či hudobných slávnostiach v Salzburgu. 

16. 6. 2020-Rakúske kultúrne fórum 2

24. júna do Rakúskeho kultúrneho fóra Marcele Mokráňovej telefonovala Jarmila Vitovičová. Rozprávali sa o digitálnom čítaní, o výstave Follow the line, o koncerte v rámci Staromestského kultúrneho leta 2020, o koncerte v rámci Katedrálneho organového festivalu v Dóme sv. Martina v Bratislave a ďalšom v rámci 16. medzinárodného jazzového festivalu v Španej doline.

24. 6. 2020-Rakúske kultúrne centrum

(pre zobrazenie novopridaných zvukových záznamov článok znovunačítajte min. dvakrát)

Živé vysielanie
??:??