Cyklus: Podoby slobody na Divadelnej Nitre

Témy

Cyklus: Podoby slobody na Divadelnej Nitre

26. 09. 2019 16:53

Autorský cyklus redaktorky Mariany Jaremkovej o aktuálnom ročníku medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ktorý bude od 27. septembra do 2. októbra objavovať podoby slobody.

V týždni od 23. do 27. septembra vždy v Rannom ladení o 9.20 ponúkame prehľad všetkých predstavení, ktoré môžete na festivale vidieť.

Úvodný deň privíta malých divákov, do Nitry zavíta Bratislavské bábkové divadlo s predstavením Príbehy stien. Predstaví ho režisérka a autorka Katarína Aulitisová, ale Mariana Jaremková sa na úvod pýtala kurátorky slovenskej časti programu, režisérky Júlie Rázusovej čo ju na hre zaujalo:

Cyklus-DN 2019-1
Stiahnuť audio súbor

Mariana Jaremková v druhej časti cyklu predstavuje sobotný hlavný program. Na úvod sa rozprávala s kurátorom zahraničnej časti programu Jánom Šimkom o poľskej inscenácii Svätá Špageta:

Cyklus-DN 2019-2
Stiahnuť audio súbor

V tretej časti cyklu sa Mariana Jaremková pozrela na to, čo Divadelná NItra ponúkne svojim návštevníkom v nedeľu. Kurátor zahraničnej časti programu Ján Šimko vás na úvod pozýva pozrieť si inscenáciu Človek z Podoľska:

Cyklus-DN 2019-3
Stiahnuť audio súbor

V štvrtej časti Mariana Jaremková uvedie program, ktorý Divadelná Nitra pripravila na pondelok. Otvorí ho opäť, tak ako v nedeľu, maďarská inscenácia Bez adresy reflektujúca tému bezdomovectva. V našom cykle sme si ju predstavili v predchádzajúcej časti, a nasledovať bude pohybové predstavenie Druhý pokus o telovýchovu. Rozprávali sme sa s kurátorom zahraničnej časti programu Jánom Šimkom:

Cyklus-DN 2019-4
Stiahnuť audio súbor

Náš cyklus venovaný inscenáciám, ktoré vo svojom programe ponúka Medzinárodný festival Divadelná Nitra, uzatvárame utorkovým programom. Ten bude viac slovenský, ale otvorí ho česká klauniáda pre dospelých Hlbiny. Viac už v rozhovore Mariany Jaremkovej s kurátorom zahraničnej časti programu Jánom Šimkom:

Cyklus-DN 2019-5
Stiahnuť audio súbor

Veľký rozhovor s riaditeľkou festivalu Divadelná Nitra, Darinou Károvou, nájdete tu.

Na tlačovej besede festivalu bol redaktor Rastislav Šimášek, rozhovory, ktoré nahral, nájdete tu.

Foto/Zdroj: Rádio DEVÍN

Živé vysielanie
??:??