MS vo futbale 2022
MS vo futbale 2022

23. ročník Bábkarskej Bystrice

23. ročník Bábkarskej Bystrice

Po 4 rokoch sa do Banskej Bystrici vracia festival toho najlepšieho v oblasti súčasnej bábkarskej a alternatívnej tvorbe pre deti a dospelých. Na 23. ročník Bábkarskej Bystrice prijali pozvanie švajčiarske, francúzske, nemecké, ukrajinské, slovinské, poľské, české i domáce súbory, ktoré prinesú návštevníkom festivalu jedinečné zážitky a spolu s nami vytvoria neopakovateľnú atmosféru. Redaktorka Zuzana Galková sa obrátila na umeleckého šéfa a režiséra Bábkového divadla na Rázcestí Mariána Pecka a spýtala sa ho na charakteristiku tohto ročníka:

Rozhovor - Začala sa Bábkarská Bystrica 2022 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Pozývame aj na program ďalších festivalových dní:

Bábkarská Bystrica 2. deň Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Bábkarská Bystrica 3. deň Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Bábkarská Bystrica 4. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Aká bola Bábkarská Bystrica?

Keď balíme ruksaky našim ratolestiam do školy, zabalíme im tam rôzne veci. Čo by sa však stalo, ak by jednou z týchto vecí bol lístok do divadla alebo jednoducho povedané – umenie? V tomto duchu, v duchu témy vzdelávanie umením sa niesol aktuálny ročník medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica. Na jedno z predstavení išla s mikrofónom aj Barbora Bystrianska. Aké sú prvé dojmy a aké výsledky priniesla medzinárodná panelová diskusia, ktorá bola súčasťou festivalu? Hovorí Marián Pecko a Iveta Škripková z BDNR:

Aká bola Bábkarská Bystrica 2022 - rozhovor Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Bábkarská Bystrica 2022 - medzinárodná konferencia Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto/Zdroj:

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame