V Múzeu Vojtecha Löfflera vystavujú Furnicoolture

V Múzeu Vojtecha Löfflera vystavujú Furnicoolture
Čo všetko je obsiahnuté v pojme dizajn a čím všetkým dizajn je? Je dizajn iba tvar, forma, farebné ladenie výrobku? Rozdielnosť v definovaní podstaty dizajnu súvisí s hybridnou podstatou dizajnu, s eklektizmom jemu vlastným. Dizajn využíva informácie a pracovné postupy vedeckých, technických aj umeleckých disciplín, jeho výsledky možno pomeriavať technickými, umeleckými i ekonomickými kritériami a možno ho hodnotiť vo vzťahu k rôznorodým oblastiam ľudských aktivít.

Na výstave Furnicoolture v Múzeu Vojtecha Löfflera v Košiciach sa dizajn predstavuje v celej škále svojej rôznorodosti, od konceptuálnych produktov, cez projekty pre každodenný bežný život a spotrebiteľov až po technicky náročné a originálne dizajnérske návrhy. Kurátorkou výstavy je Michaela Bujňáková, s ktorou sa zhovárala Jana Pataráková:

Výstava Furnicoolture v Múzeu Vojtecha Lofflera v Košiciach Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Výstava Furnicoolture v Múzeu Vojtecha Löfflera v Košiciach Mie Bujňákovej, Patrika Bujňáka a Márie Bujňákovej potrvá do 4. septembra.


Foto/Zdroj: lofflermuzeum.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame