Športová televízia
Športová televízia

Z dielne SNG vyšiel prvý obrazový atlas Slovenska

Z dielne SNG vyšiel prvý obrazový atlas Slovenska

Slovenská národná galéria v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR vydala publikáciu s názvom Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie, ktorá rozpráva príbeh našej krajiny prostredníctvom umenia.

Idea pozrieť sa na zbierky SNG inak vyplynula z diskusie s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivanom Korčokom, ktorý sa aktívne hlási k tomu, aby slovenská diplomacia oveľa intenzívnejšie prezentovala Slovensko cez umenie. A tak máme pred Vianocami novú publikáciu, ktorej venujeme pozornosť aj my v Rádiu Devín. Na jej uvedení bola Jarmila Vitovičová:

Slovensko v dielach SNG Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Nová publikácia Slovensko v dielach Slovenskej národnej galérie na viac ako 400 stranách predstavuje náš príbeh, ktorý rozprávajú – už vyše sto rokov – umelci a umelkyne. Obrazová publikácia doplnená o krátke tematické informatívne texty zároveň prináša možnosť zamyslieť sa nad tým, ako na nás vo svojich dielach vybraní 145 autori a autorky nazerajú.


Foto/Zdroj: sng.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame