Jazzový koncert: Trio Stefana Battagliu prichádza na Slovensko

Hudba•Koncerty

Jazzový koncert: Trio Stefana Battagliu prichádza na Slovensko

08. 01. 2018 12:15

Koncert sa uskutoční v Malom koncertom štúdiu SRo dňa 20. februára 2018 o 19.00 hod.

Jazzový koncert v podaní tria Stefano Battaglia (klavír), Salvatore Maiore (kontrabas) a Roberto Dani (bicie nástroje)

Trio Stefana Battagliu je talianska jazzová formácia, pòsobiaca na medzinárodnej scéne už niekoľko rokov.

Stefano Battaglia získal klasické hudobné vzdelanie, pričom jeho výnimočné nadanie sa prejavilo veľmi skoro. Jazzovú hudbu objavil už ako chlapec, ovplyvnili ho hudobníci ako Keith Jarrett a Paul Bley. Battaglia má dokonalú techniku, ktorá je zároveň v neustálom vývoji. V jeho skladbách sa snúbi klasická hudba s avantgardnými smermi 20. storočia, pop rockom a s jazzovou improvizáciou.

V roku 2004 začal spolupracovať s nemeckým hudobným vydavateľstvom ECM, ako prvý publikoval album "Re: Pasolini", inšpirovaný veľkým intelektuálom Pier Paolo Pasolinim a naživo predvedený vo významných koncerných sieňach ako Steinway Hall v New Yorku, Alte Oper vo Frankfurte a Teatro Vachron v Aténach. V rámci albumu "In The Morning" predstavil originálnym spôsobom niektoré skladby Aleca Wildera. Absolvoval turné po Spojených Štátoch, v Japonsku a Kórei. Viedol a stále vedie kurzy Permanentného laboratória hudobného výskumu na Hudobnej akadémii Chigiana v Siene.

Salvatore Maiore hral vo viacerých talianskych skupinách (napr. Cerri, Venier, Mirabassi), ako aj s osobnosťami ako Kenny Wheeler, Lee Konitz, Cedar Walton.
Je riaditeľom Oddelenia jazzovej hudby na konzervatóriu vo Vicenze, kde je zároveň profesorom hry na kontrabas a na basgitaru.

Roberto Dani je považovaný za jedného z najlepších európskych perkusionistov. Po kariére džezového hudobníka v 90-tych rokoch vystupuje od roku 2003 ako sólista, pričom jeho tradičné gestá a pokročilá technika sa snúbia s absolútnym hudobným majstrovstvom. V roku 2014 bol hosťom v "Paperbacks" v Centre umenia.

Trio Stefana Battagliu prichádza na Slovensko po prvý raz.

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály.

Viac info: http://www.iicbratislava.esteri.it/iic_bratislava/sk/gli_eventi/calendario/2018/02/stefano-battaglia-trio.html


Foto: youtube

Živé vysielanie
??:??