Deň slovenskej hudby v Slovenskom rozhlase

Témy

Deň slovenskej hudby v Slovenskom rozhlase

19. 03. 2018 20:08

Slovenský rozhlas je naladený na slovenskú hudbu.

Slovenský rozhlas pripravil pre svojich poslucháčov Deň slovenskej hudby. Jeho okruhy – Rádio Slovensko, Rádio Regina, Rádio Devín a Rádio_FM odvysielajú v utorok 20. marca ešte viac domácej tvorby ako zvyčajne. Ide o súčasť kampane „Sme naladení na slovenskú hudbu", ktorú spustila RTVS na podporu slovenskej hudobnej scény a jej tvorcov.

Na vlnách Rádia Devín si prídu na svoje milovníci slovenských skladieb v prúdovom vysielaní od 7.00 do 10.00 a od 14.00 do 16.00.

To, že tvorba domácich interpretov má v éteri SRo svoje miesto a že sa teší poslucháčskej priazni dokazuje aj veľký záujem o mnohé z aktivít RTVS smerom k tvorcom slovenskej hudby. „Organizujeme hudobné festivaly a súťaže, v ktorých dostávajú priestor noví interpreti, napríklad Košický zlatý poklad. Aktuálne máme za sebou 10. ročník festivalu alternatívnej hudby Radio_Head Awards. Veľmi si želáme, aby tieto naše aktivity verejnosť poznala, vnímala a podporovala," hovorí Michal Dzurjanin.

Kampaň „Sme naladení na slovenskú hudbu" podporujú mnohé známe osobnosti zo sveta hudby. Medzi nimi napríklad Kristína, Mária Čírová, Janko Lehotský, Pavol Hammel, Mário „Kuly" Kollár, Adam Ďurica, Ondrej Kandráč, Soňa Horňáková, Peter Lipa, Adriana Kučerová, Vec, Billy Barman, Tolstoys či dirigent Adrian Kokoš.

Peter Lipa:

https://www.youtube.com/watch?v=yJAg5bwVq0I


Adrián Kokoš:

https://www.youtube.com/watch?v=vXG-AeSUvOQ


O kampani v štúdiu Rádia Devín v pondelok 19. 3. 2018 s moderátorom Stanislavom Hudákom hovorila Eva Pevná, brand manažérka Slovenského rozhlasu a Jindřich Bardon, programový manažér Slovenského rozhlasu:

RL 19. 3. 2018-Eva Pevná a Jindřich Bardon
Stiahnuť audio súbor

Foto/Zdroj: RTVS

Foto: RTVS

Živé vysielanie
??:??