Koncert kapely AVION TRAVEL

Koncerty LIVE

Koncert kapely AVION TRAVEL

06. 06. 2019 13:38

Piatok, 7. jún 2019 o 19.30 hod.
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

Festival DOLCE VITAJ v Bratislave otvorí aj uzavrie hudba. V piatok 7. júna 2019 o 19.30 hod.sa uskutoční koncert legendárneho zoskupenia Avion Travel s charizmatickým spevákom a lídrom Peppem Servillom, bratom oscarového herca Toniho Servilla, známeho z filmov Paola Sorrentina. Na záver festivalu, 28. júna 2019 o 19.00 hod. vystúpi taliansky multiinštrumentalista a hudobný skladateľ Luca D'Alberto so svojím triom. Pre obe formácie to bude prvá návšteva Bratislavy, koncerty sa uskutočnia vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu; vstup voľný.

Festival DOLCE VITAJ organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave.

„V posledných rokoch nás často volajú vystupovať do zahraničia, aby sme predstavili taliansku hudbu tamojšiemu publiku. Je to pre nás veľká česť! Naše úsilie hľadať a vyberať to najlepšie z talianskej hudobnej tradície tak získava pridanú hodnotu. Hrať v Bratislave, ktorá je jedným z najvýznamnejších centier strednej Európy, v nás vzbudzuje veľké očakávania a zároveň aj zodpovednosť. Želáme všetkým krásny zážitok z koncertu," napísali členovia kapely Avion Travel, ktorá pôsobí na jazz-popovej scéne od osemdesiatych rokov, ako jedna z najvýznamnejších v tomto žánri. V roku 2000 sa ich pieseň Sentimento stala víťaznou skladbou Festivalu Sanremo a skupina získala zároveň aj Cenu kritiky. Sú autormi rôznych skladieb pre rozhlas, televíziu, divadlo a film. Môžu sa pochváliť spoluprácou s umelcami takých mien ako Paolo Conte, Enzo Avitabile či Andrea Bocelli. Počas ich hudobnej kariéry vydali viac ako tucet albumov, za zmienku stojí Danson Metropoli (2007, Premio Lunezia), v ktorom ponúkli vlastnú interpretáciu skladieb Paola Contiho, ako aj prekvapivý a mimoriadne prepracovaný album Nino Rota L'amico magico so skladbami jedného z najväčších mágov talianskej filmovej hudby, ktoré interpretujú v ich typickom štýle. Získali zaň významnú taliansku cenu Targa Tengo.

Spevák a líder kapely je charizmatický Peppe Servillo, brat oscarového herca Toniho Servilla (herca, ktorý stvárnil hlavnú úlohu v najznámejších filmoch režiséra Paola Sorrentina, okrem iných napr. vo filme Veľká nádhera, či Oni a Silvio, premietaných aj v slovenských kinách) je samouk a na hudobnej scéne debutoval v roku 1980 práve s formáciou Avion Travel.

Do Bratislavy pricestuje hudobné zoskupenie v aktuálnej zostave: Peppe Servillo (spev), Peppe D'Argenzio (spev a saxofón), Flavio d'Ancona (spev a vibrandoneon), Duilio Galio (klavír, syntetizátor a spev), Ferruccio Spinetti (kontrabas, elektrická basová gitara a gitara), Mimmo Ciaramella (bicie nástroje).

Vstup voľný

Foto: RTVS

Živé vysielanie
??:??