Koncert pre celú rodinu: Fascinujúci „Príbeh hudby“

Hudba•Koncerty

Koncert pre celú rodinu: Fascinujúci „Príbeh hudby“

23. 10. 2018 13:53

Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pre vás pripravili výnimočný vzdelávací koncert pre celú rodinu. Začíname v piatok 26. októbra 2018 o 10.30 hod. v priamom prenose MeToo.sk.

Pozývame vás spoznať vzrušujúci príbeh, ktorý píše ľudstvo celé tisícročia. Na koncerte Príbeh hudby vás prevedieme jeho veselými i vážnymi zákutiami, do šera stredovekého kláštora, kde sa budete môcť započúvať do mystických tónov gregoriánskeho chorálu. Dozviete sa, ako asi znela praveká hudba, aký je rozdiel medzi hudbou klasicizmu a romantizmu, ako znie 40-hlasný spev, ale aj ako vyznať prostredníctvom hudby lásku. Koncert prevedie poslucháčov dejinami hudby od čias praveku až po súčasnosť. Návštevníci si tak vypočujú ukážky zo známych diel svetovej klasickej hudby.

Na koncerte sa popri chlapčenskom zbore predstaví SOSR, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ). Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml.

Koncert zaznie spolu dvakrát. 26. októbra budú v publiku žiaci bratislavských škôl, zároveň bude prebiehať online prenos. Druhý koncert je otvorený širokej verejnosti a odznie o deň neskôr, v sobotu 27.10. 2018 o 10.30 taktiež vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.
 
Viac informácií nájdete na www.pribehhudby.com

LIVE STREAM môžete sledovať v piatok 26. 10. od 10.30 TU: http://www.metoo.sk/pribeh_hudby

Príbeh hudby - plagát oba koncerty.jpgFoto: vizuál podujatia

Živé vysielanie
??:??